Час творити музичну історію

Новини

Історія пісні: "Стожари" - хіт для всіх поколінь

13 серпня 2014, 17:01
Історія пісні: "Стожари" - хіт для всіх поколінь
Історія пісні: "Стожари" - хіт для всіх поколінь

Цю пісню вже не один десяток років співають українці різних поколінь. З’явившись рівно 35 років тому "Стожари" одразу стали хітом, ще б пак, першим виконавцем пісні став сам Назарій Яремчук.

Тоді ім’я Назарія лунало на весь СРСР. У співака закохувались, його ім’ям називали хлопчиків, щоб сини були такими ж красенями, а він не зраджував рідним Чернівцям і пишався своїми вишиванками. І, до речі, саме завдяки Яремчуку ця пісня і з’явилася на світ.

Якось Назарій звернувся до свого товариша по ансамблю "Смерічка" Павла Дворського і запропонував написати нову пісню. Як тепер згадує композитор, він спочатку розгубився, але, як не дивно, мелодія сама з’явилася у його думках .
"Мені було всього 25 років, я був не одружений. І звичайно що я хотів знайти ту дівчину, єдину, і мабуть от те юначе кохання, юнача мрія, вилилася у душевну, ліричну мелодію", - розповідає пан Павло.

А от за віршами Дворський звернувся до на той час вже знаного поета Володимира Кудрявцева.  І ніхто тоді не знав, що з цього і розпочнеться їхня справжня чоловіча дружба. Сьогодні композиторові вже за шістдесят, а поета вже, нажаль, немає з нами. 30 квітня Володимир Кудрявцев помер на вісімдесятому році життя.   

Проте і за життя для пана Володимира "Стожари"  мали трагічний присмак.  Вірші поет присвятив своїй другій дружині, італійській красуні Діані, яка була молодшою за нього на 17 років. Володимир перебрався до коханої у Рим, у них народився син. Згодом він поїхав в Україну, щоб забрати матір. Але не судилося – чотирирічна онука поета загинула у нього на очах, а мама після цього померла — не змогла пережити горя. Після цього пан Володимир так і не повернувся до Італії.

Зараз "Стожари" продовжують жити у виконанні молодих артистів. На концерті "Живи в Украине" пісню виконала співачка YAROSLAVA

У чому ж секрет успіху пісні "Стожари"?  Справа у її щирості, у її словах та мелодії звучить душа.  

Слова пісні "Стожари":

Був зорепад і зелен сад,
І ми були у парі.
По тім саду без тебе йду,
Коли горять стожари.

Приспів:
Гей, ви, стожари, мені насняться ваші чари,
Так хочу стріти кохання наяву.
Так чом, стожари, ви знов заходите за хмари,
Коли я з вами і мрію, і живу.

Як маків цвіт в полях горить, –
Так зорі квітнуть ясно.
Впаде зоря і вмить згора,
Моя ж любов не згасне.

Приспів.

Зірки горять, а де ж зоря,
Що долею озветься?
Я кличу знов свою любов,
Вона навіки в серці.

Приспів.

Спільнота

Новини